YARIŞMA HAKKINDA GÖRÜŞLER
Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji Yarışması
Op. Dr. Melih Güven
(1. Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji Yarışması birincisi İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği) :


Temel bilimlerle ilgili soru sayısı biraz daha fazla olabilirdi. Bazı sorular da asistan arkadaşlarımızın bilgi birikimlerini bir miktar aşan sorulardı. Dolayısıyla ileriki yıllarda asistan arkadaşlar ve biz uzmanların aynı yarışmada yer almaması düşünülebilir ve iki farklı yarışma organize edilebilir. Ayrıca verilen süre kanımca biraz yetersiz kalmakta. Ancak her şeye rağmen bu organizasyonun kongremize renk kattığını düşünüyorum.


Op. Dr. Emel Gönen Baş
(1. Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji Yarışması ikincisi Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği):


Bu sene ilanlarını görünce bunun iyi bir fikir olduğunu düşünerek son derece memnun oldum. Neden yıllardır hiç gündeme gelmediğine ise açıkça şaşırdım. Bilinmesi gereken hemen her düzeyde soru vardı. Sadece yarışma süresinin 50 tıp sorusu için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Düşünme ve karar verme sürecinin sağlıklı olması açısından biraz daha fazla süreye ihtiyaç olduğu kanısındayım.


Kongre Başkanı Prof. Dr. Yücel Tümer:
Umduğumuzdan fazla bir katılım oldu. Bu tür teşvik edici yarışmaların yapılması lazım. Zaten biz kendi uzmanlarımıza board sınavları yapıyoruz ki girenlerin bir bölümü de boarda girmiş ve kazanmış arkadaşlarımız oldu. Teşvik edicidir, bu yarışma boarda hazırlık, board da buna hazırlık kapsamındadır.


Yarışma Komisyon Başkanı Prof. Dr. Ertan Mengen:
“Çok ciddi bir yarışma oldu. Sorular arkadaşlar tarafından gayet iyi bir şekilde düzenlenmişti. Bu yarışma bundan sonraki kongrelerimizde herhalde vazgeçemediklerimizden birisi olacak. Katılıma ödüllerin de muhakkak etkisi olmuştur ama insanların da böyle bir yarışmada kendilerini de denemeleri büyük bir cesaret işi. 40-50 kişi beklerken daha fazla katılımın olması sevindirici oldu.