YARIŞMA HAKKINDA GÖRÜŞLER
Ulusal Oftalmoloji Yarışması
Uzm. Dr. Sinan Tatlıpınar
(2. Ulusal Oftalmoloji Yarışması ikincisi Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı):


Türkiye Klinikleri Oftalmoloji Yarışması bu konudaki önemli bir boşluğu doldurmuştur. Ayrıca, ödül olarak sunulan akademik katılımlar ve kitap desteği de çok değerli birer motivasyondur. Bu anlamda, düzenlenen yarışma oftalmoloji camiası için çok önemlidir. Ancak, soru adedinin daha çok ve sürenin daha uzun olması düşünülebilir. Bu şekilde sınav daha seçici olacaktır. Bu önemli çaba için tüm emeği geçenleri kutlar, teşekkür ederim.


Dr. Barış Sönmez
(1. Ulusal Oftalmoloji Yarışması üçüncüsü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı) :


Türkiye Klinikleri’nin düzenlediği Birinci Ulusal Oftalmoloji Yarışması’nda, Türk oftalmoloji camiasının yarışmayı seven bireyleri ile birarada olmaktan mutluluk duydum.


Uz. Dr. Eylem Yaman Pınarcı
2. Ulusal Oftalmoloji Yarışması birincisi Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi) :


İlk yarışmayı bittikten sonra duyduğum için katılamamıştım. Yarışma soruları bana ne çok zor ne çok kolay geldi. Sorular iyi hazırlanmıştı. Oftalmoloji Yarışması’na katılmanın bana pozitif motivasyon anlamında bir etkisi oldu.


Yarışma Komisyon Başkanı Prof. Dr. Leyla S. Atmaca:

Böyle bir fırsatı genç hekimlerimize sunduğu için Türkiye Klinikleri’ne, bize zaman ayırdıkları için Türk Oftalmoloji Derneği ve TOD 38. Ulusal Kongresi Başkanı Prof. Dr. Berati Hasanreisoğlu ile Kongre İkinci Başkanı Prof. Dr. Remzi Avcı’ya ve yarışmanın sponsorluğunu üstlenen Merck Sharp&Dohme firmasına teşekkürlerimi sunarım. Yarışmayı daha geniş katılımlara ulaştırarak devam ettirme arzusundayız.